
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 400 mA |
| Forward Voltage | 1 V |
| Reverse Recovery Time | |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Reverse Voltage (DC) | 100 V |
| Peak Reverse Voltage | 100 V |
| Type | Single Phase |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.36933 | $3.69330 |
| 50 | $0.29840 | $14.92000 |
| 100 | $0.24109 | $24.10900 |
| 500 | $0.18552 | $92.76000 |
| 1000 | $0.16757 | $167.57000 |
| 3000 | $0.14534 | $436.02000 |
| 5000 | $0.11713 | $585.65000 |
